تبلیغات
یوزر نیم و پسورد نود 32 - آموزش سئو صفحات و نوشته های سایت

پنجشنبه 28 اردیبهشت 1391  12:13 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: هامین
نوع مطلب: آموزشی ،

سئوی صفحه-سئوی صفحات-سئو-آموزش سئو-سئوی سایت-سئوی مطلب

 چگونه می توانیم نوشته ها و یا همان پست های سایت خود را سئو ( SEO ) کنیم. این موضوع خیلی مهم است که شما در هنگام اضافه کردن یک صفحه جدید به سایت یا وبلاگ خود فاکتورهای بهینه سازی سایت را رعایت کنید.

 چرا باید نوشته ها و صفحات سایت خود را سئو کنیم ؟

بسیاری از وبلاگ نویسان و وبمسترها دوست دارند که هر یک از صفحات و نوشته های سایت آن ها از نظر سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر مناسب باشد تا با این کار بتوانند از موتورهای جستجوگر مانند گوگل ، یاهو و بینگ تعداد بازدید کنندگان بیشتری را برای صفحات سایت خود داشته باشند اما متاسفانه این روزها با وجود اطلاعات قدیمی در مورد حرفه بهینه سازی سایت در اینترنت بیسیاری از آن ها به اشتباه مواردی را بر روی نوشته های خود اعمال می کنند که در رتبه سایت آن ها تاثیر منفی نیز دارد.

توجه داشته باشید که درست است که تکنیک های سئو خارجی سایت ( مانند لینک از سایت های دیگر ، ثبت در دایرکتوری مختلف و … ) در سئو اهمیت بسیار بالایی دارد اما اگر شما سایت خود را به صورت داخلی ( on page ) بهینه سازی نکرده باشید می توان گفت تمامی امتیاز های مثبت شما در سئو خارجی سایت از دید موتورهای جستجوگر بی اهمیت دیده می شوند و این نیز یکی دیگر از دلایل سئو نوشته ها و صفحات داخلی سایت شما است. 

8 فاکتور مهم برای بهینه سازی نوشته ها و صفحات سایت

در زیر با مهمترین فاکتورها و ترفندهایی که باید در هنگام اضافه کردن یک صفحه به سایت خود آن ها را برای موتورهای جستجوگر رعایت کنیم آشنا می شویم. در هر بخش سعی شده است چگونگی انجام این کار برای سیستم های مختلف مانند وردپرس ، جوملا و … نیز گفته شود.

 

عنوان نوشته ها و صفحات سایت

یکی از مهمترین عواملی که به سئو صفحات سایت شما کمک می کند عنوان نوشته ها و صفحات سایت شما است. استفاده از کلمات کلیدی که می خواهید صفحات سایت شما در جستجوهای انجام شده در گوگل با آن کلمات نمایش داده شود در عنوان نوشته های سایت شما ضروری است و البته باید توجه داشته باشید که مهمترین کلمه کلیدی را در اول عنوان بنویسید و از تکرار کلمات کلیدی در این قسمت باید خودداری کنیم. برای تغییر عنوان صفحات سایت خود می توانید از تگ <title> به صورت زیر استفاده کنید و اگر از سیستم های مدیریت محتوا و یا وبلاگ نویسی مانند وردپرس ، جوملا ، سرویس وبلاگ دهی وطنی ( بلاگفا ، میهن بلاگ … ) و غیره استفاده می کنید در هنگام ارسال پست به سایت بخشی برای نوشتن عنوان صفحات وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
<html>
<head>
<title>عنوان صفحه در اینجا نوشته می شود</title>
...
</head>
<body>
محتوایی که قصد دارید در مرورگر کاربران نمایش داده شود در اینجا قرار می گیرند
</body>
</html>

بعضی از کاربران این سوال را می پرسند که عنوان صفحات سایت ما باید چند حرفی باشد تا بهترین نتیجه را در بهینه سازی داخلی سایت به دست آوریم. در جواب به این سوال باید گفت اگر سایت شما تازه تاسیس است باید از به کارگیری عنوان های تک کلمه ای خوداری کنید چون معمولاً برای بدست آوردن رتبه خوب در صفحه نتایج جستجوهای این کلمات باید رتبه کلی سایت شما نیز خوب باشد. حداکثر تعداد کاراکترهایی که ما مجاز به استفاده از آن در این بخش نیز هستیم ۷۰ کاراکتر است پس از استفاده از عبارات طولانی نیز جلوگیری کنید.

 

آدرس URL صفحات سایت ( پیوند یکتا )

هر کدام از صفحات سایت شما با یک آدرس یا پیوند یکتا و یا همان منحصر به فرد توسط کاربران و موتورهای جستجوگر قابل دسترس هستند.

تنها به یاد داشته باشید که هنگام تغییر ساختار این آدرس به کمک فایل .htaccess و یا دیگر روش ها باید تمامی پیوند های قبلی موجود در سایت خود را به صورت جدید در بیاورید و برای لینک هایی که از سایت های دیگر به آن صفحات داده شده است تمامی آن صفحات را با اجرای یک انتقال امن ( Redirect 301 ) به آدرس جدید آن صفحات انتقال دهید.

 

استفاده از تگ های عنوان در صفحات سایت

یکی دیگر از سوال هایی که معمولاً توسط کاربران پرسیده می شود چگونگی استفاده صحیح از تگ های نمایش عنوان مثل <H1> ، <H2> ، <H3> و … است. در بهترین حالت توصیه می شود که عنوان نوشته را در تگ با اولویت بالاتر مثل <H1> قرار دهیم و زیر عنوان ها را بر اساس اهمیت آن ها و استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به نوشته خود در تگ های بعدی مثل <H2> ، <H3> و … بنویسیم. البته این موضوع هیچ ربطی به رتبه سایت شما در موتورهای جستجوگر ندارد و با این کار سعی می کنیم در نمایش موضوع کلی نوشته خود به موتورهای جستجوگر قدم مثبتی را برداریم تا در مراحل بعدی رتبه صفحه سایت خود را در رابطه با آن موضوع بالاتر ببریم.

یکی از مواردی که باعث می شود سایت شما به عنوان یک سایت اسپم در موتورهای جستجوگر شناخته شود استفاده بیش از حد از این تگ ها است پس از تکرار کلمات کلیدی در این تگ ها و با تکرار این تگ ها بیش از مقداری که نوشته شما نیاز به قسمت بندی داشته باشد خودداری کنید.

 

چگالی کلمه کلیدی ( Keyword Density )

یکی دیگر از باورهای غیر صحیح بعضی از وبمسترها و وبلاگ نویسان این است که در صورتی که ما در محتوای موجود در سایت خود کلمات کلیدی مورد نظر را تکرار ، تکرار و تکرار کنیم می توانیم رتبه بهتری را در رابطه با آن کلمه کلیدی در نتایج جستجو موتورهای جستجوگر مانند گوگل بدست آوریم. توجه داشته باشید که هیچ موتور جستجوگری برای رتبه بندی از این مقدار در صفحات سایت شما استفاده نمی کند و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از کلمات کلیدی مرتبط با موضوع نوشته خود به نسبت ۲ درصد در کل نوشته استفاده کنید تا با این کار موضوع نوشته خود را به موتورهای جستجوگر نمایش دهید و سپس در آن موضوع با انجام دیگر کارها می توانیم رتبه صفحات سایت خود را بالا ببریم.

 

اگر منظور ما را در استفاده ۲ % از کلمات کلیدی در متن و یا همان چگالی کلمات کلیدی متوجه نشده اید برای مثال اگر نوشته جدید سایت شما ۳۰۰ کلمه دارد باید شما حداقل ۶ بار از کلمه کلیدی مورد نظر در آن استفاده کنید و توجه داشته باشید استفاده بیش از حد از این کلمات نیز هیچگونه تاثیر مثبتی در رتبه بندی سایت شما نمی گذارد.

 

استفاده از برچسب متا ( Meta Tag )

مهمترین برچست متا یا متا تگ موجود در صفحات وب که از طریق موتوهای جستجوگر خوانده می شود متا تگ توضیحات ( description ) است که به صورت زیر می توانیم برای صفحات سایت خود از این مقدار استفاده کنیم.

در حقیقت توضیح کوتاهی که برای صفحات سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجوگر نمایش داده می شود محتوای همین تگ در صفحات سایت شما هستند که البته بیشتر بینگ (Bing ) از این روش توضیحات هر صفحه را به جستجو کنندگان نمایش می دهد و گوگل معمولاً بر اساس چگالی کلمه کلیدی و یا دیگر موارد اقدام به ساخت توضیح و شرح کوتاهی در مورد صفحه سایت شما می کند. توجه داشته باشید مقدار تعیین شده در این تگ باعث می شود که درصد تعداد کلیک های کاربران در صفحه نتایج جستجو بر روی صفحات سایت شما ( CTR ) بالا برود و موتورهای جستجوگر نیز رتبه بالاتری را از این به بعد به صفحات سایت شما در جستجوها در نظر بگیرند.

استفاده از تصاویر به صورت صحیح

یکی از عواملی که می تواند به زنده بودن و قابل فهم کردن نوشته های سایت شما کمک کند استفاده از چند تصویر مرتبط با نوشته های شما است. همانطور که می دانید ما می توانید با استفاده از خاصیت alt در هنگام اضافه کردن یک تصویر جدید به صفحات سایت خود به صورت زیر محتوای موجود در تصویر خود را به موتورهای جستجوگر نیز نمایش دهیم. استفاده از کلمات مرتبط با موضوعی که درباره آن در حال نوشتن هستیم در این قسمت و یا در نام تصاویر می تواند به هدفمند تر کردن صفحات سایت ما در مورد یک موضوع خاص از دید موتورهای جستجوگر کمک بزرگی را بکند پس پیشنهاد می کنیم همیشه از چند تصویر با حجم کم در نوشته های سایت خود به صورت صحیح و بهینه سازی شده استفاده کنید تا از لحاظ سرعت بارگذاری صفحات نیز این موضوع به سایت شما ضرری وارد نکند.

اگر توانایی ایجاد تصاویر و یا عکس های مرتبط برای نوشته های سایت خود را ندارید می توانید از تصویرهای به اشتراک گذاری شده با قانون کپی رایت آزاد استفاده کنیم.

 

طول نوشته ها و یا تعداد کلمات هر پست

به نظر شما گوگل و دیگر موتورهای جستجوگر به صفحات با محتوا و نوشته های طولانی بیشتر توجه می کنند یا صفحات با محتوای خلاصه و کوتاه بیشتر توجه می کنند ؟  کاملاً منطقی است که موتورهای جستجوگر هیچ تفاوتی بین این دو نوع صفحات قائل نشوند ولی در نظر داشته باشید که وقتی ما مطالب و پست های طولانی تری می نویسیم فرصت بیشتری داریم که به موضوع جامع تری در آن مطلب بپردازیم و با این کار طیف وسیعتری از کاربران را از موتورهای جستجوگر به سایت خود روانه کنیم. البته باید توجه داشته باشید که در کنار جامع تر کردن نوشته های سایت با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط در طول نوشته موضوع خاصی را هدف قرار دهیم تا بتوانیم در تمامی نتایج جستجو کلمات کلیدی مرتبط با آن موضوع رتبه های بالا را برای سایت خود بدست آوریم.

معمولاً نویسندگان و وبمسترهای مختلف می توانند با حداقل نوشتن یک پست ۳۰۰ کلمه ای در سایت یا وبلاگ خود اقدام به انتشار یک صفحه خوب و با کیفیت درباره موضوعی خاص بکنند و پیشنهاد می کنیم طول نوشته های سایت شما حداقل از ۳۰۰ کلمه ساخته شده باشد.

 

استفاده از لینک دهی داخلی و حارجی در صفحات

با استفاده از لینک دادن به پست های قدیمی سایت یا وبلاگ خود در نوشته های جدید هم نوشته های قدیمی شما پیج رنک بالاتری را می گیرند و هم نوشته های جدید شما به این دلیل که به صفحاتی با موضوع مرتبط لینک داده اند رتبه بهترین را از طرف موتورهای جستجوگر می گیرند. با استفاده از این ترفند می توانید بازدید کنندگان سایت خود را نیز بیشتر در سایت خود نگهدارید و با این کار با نمایش تبلیغات و یا معرفی دیگر محصولات و یا خدمات خود به رشد درآمدزایی سایت خود نیز کمک کنید. تنها توجه داشته باشید که این لینک ها باید با عنوان مناسب مثل کلمات کلیدی مرتبط با نوشته جدید و نوشته قدیمی ایجاد شوند تا بتوانند بهترین تاثیر را در افزایش رتبه صفحات سایت ما داشته باشند.

اما باور اشتباه دیگری که در میان وبمسترها وبلاگ نویسان هم اکنون در مورد لینک دادن به صفحات دیگر سایت ها در نوشته های سایت خود وجود دارد این است که این کار باعث کاهش رتبه سایت می شود. همیشه سعی کنید به سایت های تائید شده از طرف موتورهای جستجوگر مانند ویکی پدیا لینک دهید تا بهترین نتیجه را از این کار برای بهینه سازی سایت خود بدست آورید.

 این بود ۸ فاکتور مهم که در هنگام ارسال یک پست جدید به سایت یا وبلاگ خود می توانید با رعایت کردن آن ها رتبه سایت خود را در موتورهای جستجوگر به صورت چشم گیری ارتقاء دهید و یا حداقل راه را برای سئو سایت خود و افزایش سریعتر رتبه و آمار بازدید سایت شما شود.

   


نظرات()   

یوزر نیم و پسورد نود 32

آپدیت روزانه نود32 nod کدهای فعال سازی و سریال های روزانه نود32 NOD